Az Alföld Slow Egyesület „A hónap települése” programjának negyedik települése, Doboz. A cikksorozat 5. részében Gábor Pálné cégvezető, az Antiklak üzemeltetője válaszolt kérdéseinkre. Az Alföld Slow Egyesület nevében a kérdéseket Szőke Tünde tette fel.

Alföld Slow Egyesület: Kérem, hogy mutatkozzon be, mondjon néhány szót magáról! Mióta él Dobozon? Ha nem Dobozon él, hogyan kötődik a településhez?

Gábor Pálné: 1994-ben indult vállalkozásunk, mely kezdetben egy pékséget üzemeltetett. A vállalkozást férjemmel közösen irányítottuk, majd 2017-ben bekövetkezett halála óta egyedül vezetem a céget. Mi Kondoroson élünk, úgy kerültünk Dobozra, hogy a férjem olyan települést keresett, ahol nem működött pékség. Lakóhelyünk jelenleg is Kondoros.

Antiklak Fotó: Janis Zoltán

Alföld Slow Egyesület: Kérem, hogy mutassa be röviden az Antiklakot!

Gábor Pálné: Székhelyünk közelében, a Szanazug felé vezető úton beleszerettünk egy eladó parasztházba, amelyet megvásároltunk minden cél nélkül. Elkezdtük felújítani, amely végül is egy 8 fős vendégház kialakításához vezetett. Akkorra már nagyon sok régi bútort, és régi tárgyat halmoztunk fel, így kézenfekvő volt, hogy a ház autentikus belső kialakítást kap.

Alföld Slow Egyesület: Hol lehet megtalálni az Antiklakot Dobozon belül?

Gábor Pálné: Az Antiklak a Faluhelyi utcán található, a Holt-Körös partja mellett, a közeli Szanazughoz vezető út mentén. A szálláshoz közel található pékségünk és élelmiszer üzletünk.

Antiklak Vendégház: Doboz, Faluhelyi u 18. Fotó: Janis Zoltán

Alföld Slow Egyesület: Milyen online felületeken érhető el az Antiklak?

Gábor Pálné: Jelenleg a Booking.com- on és a Facebook-on jelenünk meg, de mindenképpen tervezem saját web-es felület létrehozását is.

Alföld Slow Egyesület: Milyen rendezvényeik, programjaik vannak vírusmentes időszakokban?

Gábor Pálné: 2014 óta működik a vendégház, nagyon sok vendéget fogadtunk a vírust megelőző időszakban.

Az évek során fokozatosan szépítgettük, fejlesztettük a vendégházat: kinti szauna, dézsamedence, filagória készült. Legutolsó beruházásunk a Kisfaludy pályázatnak köszönhetően napelemes rendszer és fűtéskorszerűsítés kialakítása. A hely alkalmas 10-12 fős családi rendezvények tartására.

Antiklak udvara, fotó: Janis Zoltán

Alföld Slow Egyesület: Milyen tervei vannak a jövőre nézve?

Gábor Pálné: Nyitott szemmel járok a világban, tudom hogyan lehet jól működtetni egy ilyen kis szálláshelyet. Ha a házzal kapcsolatban terveznék, mindenképpen a bővítés gondolata foglalkoztat. A közelben érdemes volna parasztházat vásárolni, hogy több főt el tudjak szállásolni, mert a jelentkező igényeket nem minden esetben tudtam kielégíteni. Jelenleg erre nincs kapacitásom, így ez sajnos egyelőre álom marad.

Antiklak belső terei, fotó: Janis Zoltán

Alföld Slow Egyesület: Miért ajánlaná a vendégek figyelmébe Dobozt és vállalkozását/egyesületét/intézményét?

Gábor Pálné: Kiváló az elhelyezkedése az Alföldön, két folyó torkolata mellett, szép erdő közelében, Weinckheim örökség birtokában, és természetesen Gyula vonzáskörzetében rengeteg élménnyel gazdagodhat az ide látogató. A felsorolás még bőven folytatható, ha 10 km sugarú körön túlra tekintünk. Szeretettel várjuk a nyugalomra vágyókat, a helyi értékeket előtérbe helyező vendégeinket!

Alföld Slow Egyesület: Köszönöm szépen a beszélgetést, munkájához további sok sikert és jó egészséget kívánunk!

Olvassa el a rovat korábbi cikkeit is!

Beszélgetés Polgármester úrral

Gáborné Fekete Katalin

Orodán Mária

Dobozi Kisvendéglő és Csárda