Az Alföld Slow Egyesület „A hónap települése” programjának első települése, Lőkösháza. A cikksorozat 4. részében Erni Róbert, a Lőkös Burger ügyvezetője válaszolt kérdéseinkre. Az Alföld Slow Egyesület nevében a kérdéseket Szőke Tünde tette fel.

Alföld Slow Egyesület: Kérem, hogy mutatkozzon be, mondjon néhány szót magáról! Mióta él a településen?

1988-ban születtem Nagybányán, ott nevelkedtem a főiskola elkezdéséig. Közel tíz éve Lőkösházához kötődőm és itt lakom. Szegeden megismerkedtünk feleségemmel, hátunk mögött hagyva a nagyvárosi zajt, szülőfalujába Lőkösházára költöztünk.

Békéscsabai és gyulai munkahelyeimet követően, a Bréda kastély munkatársa és egyik alapembere voltam, ahonnan tulajdonosváltás után, úgy döntöttem, hogy saját lábamra állva vállalkozásba kezdek.

Lőkös Burger (Fotó: Erni Róbert)

Alföld Slow Egyesület: Kérem, hogy mutassa be röviden a Lőkös Burgert!

2018-ban nyitottuk meg a Lőkös Burger nevű étkezdét, mely kemény munka és kitartás eredményeként szűk egy éven belül kinőtte az addigi helyét, és szükségessé vált a terjeszkedés, így elköltöztünk egy nagyobb, kényelmesebb helyre. A folyamatos fejlődés és fejlesztés híve vagyok, szeretem magasra tenni a mércét és keményen küzdeni a célokért. A vállalkozásban is a csapattal folyamatosan fejlesztünk, újítunk, és további terveken dolgozunk, hogy minél nagyobb legyen a kínálatunk.

Alföld Slow Egyesület: Hol lehet megtalálni a Lőkös Burgert Lőkösházán?

A faluközponttól, a piactól Kevermes irányába körülbelül 200 méterre található egy sarki ház, előtte parkolóval, itt üzemel a Lőkös Burger az év majdnem minden napján, reggeltől késő estig.

Alföld Slow Egyesület: Milyen online felületeken érhető el a Lőkös Burger?

Jelenleg Facebookon (Lőkös Burger ) vagyunk elérhetőek, valamint a Google keresőmotorban is regisztrálva vagyunk, továbbá néhány GPS alkalmazásban is fellelhető a vendéglátó egységünk.

Alföld Slow Egyesület: Milyen rendezvényeik, programjaik vannak vírusmentes időszakokban?

A napi nyüzsgés és forgalom kielégítésén felül igyekszünk vendégeinket kicsit kizökkenteni a hétköznapokból. Volt már szabadtéri koncertünk, adventi gyertyagyújtásunk, nyári kertmozi, foci közvetítés, szabad-szedéses torkos csütörtök, Valentin-napi vacsora.

Szabadtéri koncert (Fotó: Erni Róbert)

Alföld Slow Egyesület: Milyen terveik vannak a jövőre nézve?

Mint már mondtam korábban, a folyamatos fejlődés és fejlesztés híve vagyok, nem tudom végignézni azt, hogy megállunk egy bizonyos szinten és mindent elfogadunk olyannak amilyen, esetleg középszerűnek. Bár egy egyszerű étlappal kezdtünk, jelenleg már 4 oldalas az étlapunk és a közeljövőre nézve annyit elárulhatok, hogy már megvettük a pizza kemencét, bár még a kemény betanulási időszakban vagyunk, de amint megfelelő minőséget tudunk nyújtani, közkívánatra megtalálható lesz étlapunkon pizza kínálatunk is.

Továbbá van egy kb. ezer négyzetméteres udvarunk, melyet szeretnénk hasznosan beépíteni…

Alföld Slow Egyesület: Miért ajánlaná a vendégek figyelmébe Lőkösházát és a Lőkös Burgert?

Bár Békés megye dél-keleti részén, a legperiférikusabb település vagyunk, egy csendes, nyugodt környezetet talál az idelátogató, ahol néha úgy érezni, hogy megállt az idő, de mégis ez a kis település nagy szerepet játszik a nemzetközi utasforgalomban. Kevesen tudják, hogy a Liszt Ferenc Repülőtér után Lőkösháza vasútállomásán utazik át a legtöbb náció. A Lőkös Burgernek is volt szerencséje többször is ezt tapasztalni, rendeltek már a vonathoz élelmet amerikaiak, törökök, románok…stb. Nagyon hálásak voltak a vendégszeretetért, amit kaptak tőlünk, egy egyszerű ételkiszállítás által. Induláskor nagyon sok olyan megjegyzést kaptunk, hogy falura nem kell kézműves hamburger, úgy sem fizetik meg a minőséget. Bebizonyítottuk, hogy az itt élő emberek is éhesek a jóra, szeretik tudni, mit esznek. Első évünkben konyhánk látványkonyha volt, ahol figyelemmel kísérhették a munkafolyamatot a vendégeink, ezáltal kialakult egy bizalom – főleg, hogy mindenki láthatta a higiéniai igényeket, melyet a csapat képvisel. Továbbá nem használunk adalékanyagot semmiben, a pékáru a Lőkösházi Kenyér által biztosított, a zöldséget helyi és környékbeli zöldségestől, a húst pedig a szomszéd település hentesétől szerezzük be. Hiszen az igényes és finom ételeken és vendégszeretetünkön felül fontosnak tartjuk a helyi és környékbeli vállalkozások támogatását, így megmutathatjuk, hogy milyen értékes a kisvállalkozások partnersége. 

Lőkös Burger

Kínálat a Lőkös Burgerben (Fotó: Erni Róbert)

Alföld Slow Egyesület: Köszönöm szépen a beszélgetést!

Olvassa el a rovat többi cikkét is:

Beszélgetés a Polgármester Asszonnyal

Lőkösháza Fejlődéséért Alapítvány

Lőkösházi Vasutas és Községi Nyugdíjas Klub

LőkösHázi kenyér

Kovács Károlyné cukorvirágai

Vásárhelyi-Bréda kastély bemutatkozása