Az Alföld Slow Egyesület „A hónap települése” programjának ötödik települése, Csorvás. A cikksorozat 3. részében Gombkötő Réka válaszolt kérdéseinkre. Az Alföld Slow Egyesület nevében a kérdéseket Szőke Tünde tette fel.

Alföld Slow Egyesület: Kérem, hogy mutatkozzon be, mondjon néhány szót magáról! Mióta él a településen?

Gombkötő Réka: Születésem óta, 40 éve Csorváson élek, 15 éve immár a férjemmel együtt. A kereskedelemben dolgozom már hosszú évek óta, az emberekkel való jó kapcsolat fenntartása az életem részét képezi.

Gombkötő Réka (fotó: Szabó István)

Alföld Slow Egyesület: Kérem, hogy mutassa be röviden a munkásságát!

Gombkötő Réka: Szabadidőmben szívesen veszek részt, illetve szervezek én magam is közösségi megmozdulásokat.

Az első igazán nagy eredményt 2013-ban a BEOL által meghirdetett „Békés megye kedvenc játszótere” játékban értük el, amelyet igen emlékezetes módon, szoros versenyben, hatalmas közösségi összefogással sikerült megnyernünk. Több évben neveztünk a „Főzzön játszóteret” programra, illetve a Koronás CukorOvi pályázatra is. Folyamatosan keresem a lehetőségeket, amelyekkel civilként tartalmasabbá tehetem a település lakóinak életét, számítva természetesen az ő közreműködésükre is, hiszen, mint tudjuk, egyedül nem megy….

Húsvét Csorváson (Fotó: Gombkötő Réka)

Összefogással nyertünk már a helyi ovinak babakonyhabútort, ugrálóváras-arcfestős Szupi Bulit, hogy csak néhányat említsek, de ezeken kívül is jó néhány dologban sikerült együtt jeleskednünk.

Legutóbb nem nyereményjátékra, hanem saját és településünk jó hangulatának fokozása érdekében hívtam segítségül a lakosságot, így a II. Világító Advent után, szebbnél szebb tavaszi dekorációk bemutatásával sikeresen zárult a II. Húsvéti Fészekvadászat is Csorváson.

A játék lényege, hogy a fészekrakók az udvarukon, ablakukban, jól látható helyen húsvéti dekorációt (fészket) készítenek. A vadászok dolga ezeknek a fészkeknek a napi térképek segítségével való felkutatása, majd lefotózása és a képek feltöltése a közösségi oldalon található csoportba.

Díjazott nincsen, mert ez nem egy verseny, ennek ellenére mindenki nyer: a készülődés öröme, a várakozás és keresés izgalma átjárja a díszítőket és a vadászokat egyaránt.

Alföld Slow Egyesület: Hol lehet megtekinteni a munkáit?

Gombkötő Réka: Munkásságomat több közösségi csoport mutatja be, ezek a „Húsvéti Fészekvadászat Csorváson”, a „Csorvási Advent”, a „Szívvel-kézzel egy karácsonyi mosolyért Csorváson”, illetve a „Játsszunk együtt Csorvásért!” nevű csoportok.

Advent Csorváson (Fotó: Gombkötő Réka)

Alföld Slow Egyesület: Milyen tervei vannak a jövőre nézve?

Gombkötő Réka: Továbbra is számítva az itt élők lelkesedésére, szeretném, ha az eddig bevált, a lakosság örömét szolgáló kezdeményezéseim hagyománnyá válhatnának, még színesebbé téve ezzel a város civil életét.

Húsvét Csorváson (Fotó: Gombkötő Réka)

Alföld Slow Egyesület: Miért ajánlaná a vendégek figyelmébe Csorvást?

Gombkötő Réka: egy nyugodt, élhető kisváros, kedves emberekkel, szép környezettel, jó kirándulási lehetőségekkel, számtalan, számomra is kedves helyi értékkel. Ezek azok az okok, melyek miatt én sem vágyom máshová költözni. Büszke vagyok, hogy szülővárosom lakói nyitottak és képesek a jó célok érdekeben összefogni és együttműködni, ezáltal sikerre vinni azokat.

Alföld Slow Egyesület: Köszönjük szépen a beszélgetést! Munkájához további sok sikert és jó egészséget kívánunk!

Ajánljuk figyelmébe a rovat korábbi cikkét!

Beszélgetés Polgármester úrral

Edison Klub