Az Alföld Slow Egyesület „A hónap települése” programjának kilencedik települése Kondoros. A cikksorozat nyolcadik részében Skorka Péter, a Széchenyi István Lótenyésztési Egyesület elnöke válaszolt kérdéseinkre. Az Alföld Slow Egyesület nevében a kérdéseket Szőke Tünde tette fel.

Alföld Slow Egyesület: Kérem, hogy mutatkozzon be, mondjon néhány szót magáról!

Skorka Péter: születésem óta Kondoroson élek. A lovak szeretete egészen gyerekkoromra tekint vissza. Évek óta résztvevője vagyok a helyi és megyei lovas életnek. Idén júliusban választottak meg az egyesület elnökévé.

Alföld Slow Egyesület: Kérem, hogy mutassa be röviden a Széchenyi István Lótenyésztési Egyesületet!

Skorka Péter: A Széchenyi István Lótenyésztési Egyesületet 1986-ban alapították. Jelenleg 72 aktív tagunk van. Fő profilja az egyesületnek a fogathajtás, szép eredményeink vannak mind megyei, mind országos szinten. Díjugratásban is tevékenykednek ifjú tagjaink. Minden hónap első keddjén gyűlést tartunk, ahol megtárgyaljuk az elkövetkező hónapok eseményeit. Nem csupán a verseny versenyzői részén veszünk részt, hanem a másik oldalában is tevékenykednek tagjaink. Vannak bíróink, akik a megyei, megyén túli, országos, nemzetközi versenyeken vesznek részt, képviselve egyesületünket. Van egy pályaépítőnk, Opauszki Attila, aki már annyira közkedvelt lett, hogy Szilvásváradon, Budapesten, Bögötén, Mezőhegyesen és már most Romániában is tevékenykedik, mint pályaépítő asszisztens.

Fotó: Széchenyi István Lótenyésztési Egyesület

Alföld Slow Egyesület: Hol lehet találkozni az Egyesülettel? Milyen online felületen érhető el?

Skorka Péter: Egyesületünk a helyi rendezvényeken jelen szokott lenni, amennyire tagjaink szabadideje engedi. Részt veszünk egymás esküvőjén, ballagásán, keresztelőjén vagy éppen legény- vagy lánybúcsúján.Az egyesületnek van egy Facebook oldala, amit tagjaink szerkesztenek. Fogathajtó híreket, képeket, verseny plakátokat szoktunk megosztani az oldalon. Nagyon sok követőnk van.

Alföld Slow Egyesület: Milyen rendezvényeik, programjaik vannak vírusmentes időszakokban?

Skorka Péter: Helyi szinten 5 fő eseményt szoktunk említeni. Minden év tavaszán egy nyílt edzés keretében kezdünk bemelegíteni a szezonra. Együtt főzünk, eszünk, iszunk, hajtunk egyet, vagy ha időnk engedi, akár kettőt is. Szent Iván Éjjelén egy éjszakai meghívásos fogathajtó verseny keretein belül lovas barátainkat hívjuk meg egy kis összecsapásra. Este 9 órakor szoktunk kezdeni, amikor már jól besötétedett, kihasználva a pályánk adta lehetőséget, hogy kivilágítsuk a helyet. Nagyon szereti a közönség. Augusztusban szokott sor kerülni az éves nagy versenyünkre. Általában 50-60 fogat szokott összegyűlni megyén innen, és akár határon túlról is. Sok helyi és környékbeli embert mozgatunk meg ilyenkor. A lovasnapot követő héten lovasbált szoktunk rendezni a Napsugár Vendéglőben, közel 230 fő szokott részt venni rajta. A mulatság meg sem áll hajnalig. Amikor az országos versenyeknek is vége, ez általában október közepe, egy szezonzáró nyílt napot tartunk az év levezetésére. Összegyűlünk, hajtunk a pályán, jót ebédelünk és elmondhatjuk, hogy lezártuk az évet.

Fotó: Széchenyi István Lótenyésztési Egyesület

Alföld Slow Egyesület: Milyen terveik vannak a jövőre nézve?

Skorka Péter: Az éves rendezvényeinket mindenképpen szeretnénk továbbra is minden évben megrendezni. Elsősorban ez a fő cél a jövőre nézve.

Alföld Slow Egyesület: Miért ajánlaná a vendégek figyelmébe Kondorost és egyesületét?

Skorka Péter: Kondoros egy harmonikus kis város, kezdve a Csárdától, folytatva az újonnan átadott Varrodai tónál, a Fő terünk, mind gyönyörű látnivaló. Egyesületünk pedig megpróbálja a jövőben is vendégeinket úgy szórakoztatni, ahogy eddig is tette.

Alföld Slow Egyesület: Köszönjük szépen a bemutatkozást! Munkájukhoz további sok sikert és jó egészséget kívánunk!

Ajánljuk figyelmébe a rovat további cikkeit:

Polgármester

Kondorosi Csárda

Varga Éva táskacsodái

Betyáros Tökmagolaj

Sárkány Cukrászda

Szappanos Ádám

Alföldi Vadásztársulat Közhasznú Alapítvány

Az Alföld Slow további települései