Az Alföld Slow Egyesület „A hónap települése” programjának tizenharmadik települése Nagykamarás. A cikksorozat második részében Csordás Mercédesz, könyvtáros, közművelődés szervező válaszolt kérdéseinkre.

Alföld Slow Egyesület: Kérem, hogy mutatkozzon be, mondjon néhány szót magáról! Mióta él Nagykamaráson?

Csordás Mercédesz: Közel másfél éve látom el a helyi közösségi szintérben és könyvtárban könyvtárosként, illetve közművelődés szervezőként a feladatokat. Születésem óta élek Nagykamaráson, ami kis híján 24 évnek felel meg. A közművelődés régóta az életem része, mivel öt éve tagja vagyok a Sárkányhúzó Zenekarnak, akikkel a sárréti és hajdúsági dalok mellett szívesen játszunk egyéb kismagyarországi és erdélyi népzenét is. A banda már számos rendezvényen, önálló táncházakkal és zenés előadásokkal hirdette és hirdeti a népi kultúra fontosságát, közösségépítő erejét.

Csordás Mercédesz (Fotó: Bojtosné Ladányi Magdolna)

Alföld Slow Egyesület: Kérem, hogy mutassa be röviden a munkásságát!

Csordás Mercédesz: Miután a középiskolai tanulmányaimat befejeztem, a szomszéd településen dolgoztam egy nyomdában kiadványszerkesztőként. Mint korábban említettem, másfél éve látom el Nagykamaráson a közművelődési és könyvtári feladatokat. A nyomdában eltöltött kis idő alatt megszerzett tudást, tapasztalatokat is tudom kamatoztatni a munkám során. A plakátok, a közösségi médián megjelenő posztok, illetve kisebb kiadványok szerkesztése sokkal könnyebbé váltak. Munkám során nagyon fontos a kommunikáció. Nem csak a helyi önkormányzattal, a lakosokkal, hanem a környező település kollégáival is egyaránt.

Alföld Slow Egyesület: Milyen tervei vannak a jövőre nézve?

Csordás Mercédesz: Fontosnak tartom azt, hogy a lakosság a programokon keresztül betekintést nyerjen az újabbnál-újabb dolgokba. Emellett kitűzött célom, hogy a település hagyományai is újra szerves részét képezzék az életünknek. Gondolok itt a néphagyományainkra, azon belül pedig a pruszlikolásra, illetve a tűzugrás hagyományára.

Községi Könyvtár (Fotó: Csordás Mercédesz)

Alföld Slow Egyesület: Miért ajánlaná a vendégek figyelmébe Nagykamarást?

Csordás Mercédesz: Azért ajánlanám a vendégek figyelmébe Nagykamarást, mert értékekkel teli kis település, amit néha észre sem veszünk. A Művelődési ház mögötti park, a Gulyás-sarok, a Botosi halom, az iskola és falumúzeum mind-mind számos történettel és értékkel rendelkezik a település életében. Egyik legnagyobb értékünk a Boda tó, amely évről évre szépen fejlődik, és szívesen ajánlom minden idelátogató figyelmébe.

Alföld Slow Egyesület: Köszönjük szépen a bemutatkozást! Munkájához további sok sikert kívánunk!

A cikksorozatban korábban megjelent cikkek:

Beszélgetés a Polgármesterrel