Gyula az ország egyik legkedveltebb fürdővárosa, a Dél-Alföld turisztikai központja. A 30.000 fős település a Fehér-Körös partján, a román határ mellett fekszik. Története egészen a 14. századig vezethető vissza, első okleveles említése 1332-re tehető.

Az ötcsillagos minősítésű Gyulai Várfürdő mellett a történelmi, kulturális és gasztronómiai örökség is vonzó turisztikai célponttá teszi a várost. A fontosabb látnivalók között szerepel a középkori téglavár, az alföldi úri családok és cselédség életét interaktív eszközökkel bemutató Gyulai Almásy-kastély Látogatóközpont, a Himnusz zeneszerzőjének szülői házából kialakított Erkel Ferenc Emlékház, valamint a Magyarországon egyedülálló módon a 19. századi kisnemesi életet reprezentáló Ladics Ház, de nem szabad kihagyni hazánk második legrégibb cukrászdáját, a Százévest sem. A mediterrán hangulatú belvárosban és környékén számos múzeum, kiállítóterem, a város soknemzetiségű mivoltát tükröző vallási imahely és több csodaszép park is található.

A fürdőváros gasztronómiai termékei közül egyértelműen a hungarikumok közé sorolt gyulai kolbász a legismertebb, de kiemelkedő minőségűek a díjnyertes gyulai pálinkák és a kézműves csokoládék is. Újdonságként megjelent a palettán a Viharsarki Sernevelde sörkínálata és a város peremterületén található Gyulavári kastély saját biosöre.

Gyula a fesztiválok városa is, hiszen az év minden szakaszában különleges rendezvények várják a látogatókat, legyen szó a Pálinkafesztiválról, a Kézműves Sörfesztiválról, a Végvári Napokról vagy a Várszínház nyári szabadtéri évadáról.

Mindezek mellett számos további látnivaló, program, vendéglátóhely, valamint a szálláshelyek széles választéka várja a vendégeket Gyulán.

Gyula honlapja itt érhető el.

Legközelebbi tagtelepüléseink: Doboz, Sarkad, Kétegyháza, Elek.