Az Alföld Slow Egyesület „A hónap települése” programjának hatodik települése Kétegyháza. A cikksorozat 4. részében Hargittainé Megyeri Valéria Békés Megyei Képzőművészeti Szabadiskola Egyesület elnöke válaszolt kérdéseinkre. Az Alföld Slow Egyesület nevében a kérdéseket Szőke Tünde tette fel.

Alföld Slow Egyesület: Kérem, hogy mutatkozzon be, mondjon néhány szót magáról! Mióta él Kétegyházán?

Hargittainé Megyeri Valéria: Itt születtem ezen a településen. Itt jártam általános iskolába, itt is dolgoztam egy kevés ideig. A Művelődési Ház igazgatója voltam 1985 augusztástól 1993 augusztusáig. Dolgoztam Békéscsabán és Gyulán.

Békés Megyei Képzőművészeti Szabadiskola Egyesület

Alföld Slow Egyesület: Kérem, hogy mutassa be röviden a Békés Megyei Képzőművészeti Szabadiskola Egyesületet!

Hargittainé Megyeri Valéria: Az egyesület 1994-ben alakult azzal a céllal, hogy a már évek óta működő képzőművészeti alkotótábort egyesületi formában vezesse tovább.

Egy kiállítás képei (Fotó: Péntek Katalin)

Célja az egyesületnek, hogy a pályakezdő fiatal tehetségeknek, a képzőművészet bármely ágát művelőknek bemutatkozási lehetőséget teremtsen, kiállításokat rendezzen és szervezze meg a képzőművészeti alkotótábort, ahol találkozni lehet, és sokat tanulni a művésztanároktól.

Alföld Slow Egyesület: Hol lehet megnézni a kiállításokat?

Hargittainé Megyeri Valéria: Az elmúlt évben a pandémia miatt kevesebb kiállítást tudtunk megrendezni. A településünkre látogató turistáknak két állandó kiállítással is tudunk büszkélkedni, az egyik a Szakmunkásképző Iskola Iskola Galériájában és a Művelődési Házban látható.

Alföld Slow Egyesület: Milyen rendezvényeik, programjaik vannak vírusmentes időszakokban?

Hargittainé Megyeri Valéria: minden nyáron képzőművészeti tábort szervezünk az Andrássy-Almásy kastélyban.

Alföld Slow Egyesület: Milyen online felületeken érhető el az Egyesület?

Hargittainé Megyeri Valéria: Az egyesületnek van saját weboldala, ahol tájékozódni lehet a munkáinkról, és meg lehet nézni az elmúlt év táborának zárókiállításán készült alkotásokat, képeket.

Kiállítás a Táncsics Mihály Művelődési Házban (Fotó: Szőke Tünde)

Alföld Slow Egyesület: Milyen terveik vannak a jövőre nézve?

Hargittainé Megyeri Valéria: Reméljük, hogy 2021-ben ismételten meg tudjuk rendezni július hónapban a táborunkat, terveink szerint a tűzzománc szekció keretén belül mini kurzusokat is tudunk indítani.

Alföld Slow Egyesület: Miért ajánlaná a vendégek figyelmébe Kétegyházát?

Hargittainé Megyeri Valéria: Szeretem  ezt a települést, jó itt lakni, kedves, szorgalmas emberek lakják. A község vezetése is arra törekszik, hogy az itt élők jól érezzék magukat, ennek figyelembe vételével csinosítják a falut, és szervezik a programokat. Közösségi életet éltem mindig, ezért is őrzöm  az egyesületet, közel 40 éve, de egyéb községi megmozdulásokon is részt veszek: Pogácsa Fesztivál, Mihály napi sokadalom, egyéb táborok szervezésében és a közösség életét bemutató összeállítások készítésében is részt vettem.

Végezetül szeretnék megosztani egy idézetet, amelyet mottómnak választottam:

„Kellenek a gyökerek. Van egy hely a földön, ahol megszületünk, megtanulunk egy nyelvet és fölfedezzük, hogyan boldogultak őseink a nehézségekkel. Eljön az idő, amikor felelősek leszünk ezért a helyért. Kellenek a szárnyak. Megmutatják nekünk a képzelet végtelen horizontjait, elvisznek minket az álmainkhoz, elvezetnek távoli helyekre. A szárnyak segítenek abban, hogy megismerjük felebarátaink gyökereit, és tőlük is tanuljunk.” (Paulo Coelho)

Alföld Slow Egyesület: Köszönjük szépen a beszélgetést! Munkájukhoz további sok sikert és jó egészséget kívánunk!

A rovat további cikkeit is ajánljuk figyelmébe:

Beszélgetés Polgármester Asszonnyal

Kétegyházi Táncsics Mihály Művelődési Ház

KultúrÉlet